| Claw_Lix_1997 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva?
Am o problemă cu masina imi scade mereu apa din vas adica (completez cu apa undeva intre min si max scade nivelul de tot adica imi apare martorul in bord si dupa ce desfac busonul creste la loc nivelul ma poate ajuta cineva cu experienta va rog am mare nevoie!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pierzi apa din instalație? Nu am înțeles asta.

| relian a răspuns:

Probabil nu este aerisita instalatia de apa.

| nelyjoly a răspuns:

Verifica sa nu se duca in motor, uleiul de pe loja sa fie de culoare negru sau poate ai pierderi la furfune, coliere si fumul de la esapament sa nu fie de culoare alba. Atentie! Sa nu desfaci capacul de la vas niciodata cat timp motorul este cald. In sistemul de racire se creaza presiune si atunci cand deschizi busonul risti sa te oparesti.

| ZeNoN97 a răspuns:

Verifică furtunul de retur să nu fie înfundat...și când deschizi trage aer și vine apa inapoi pe conducta care pleacă?
Apasă pe conductele de lângă radiator și vezi dacă iți aruncă apă pe cel de retur