| pachy a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu o chirie pentru. o saptamana in paris? sau daca aveti prieteni sa cunostinte care stiti ca ar lua pe cineva pentru o saptamana ofer 150euro dar sa fiee daca se poate mai aproape de centru.multumesc

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dau adresa unui camping foarte aproape de turnul Eiffel. ai metrou si autobuse. Vrei? costa cam 150-160 euro pe saptamana.

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

In caz de nu gasesti sa stai in chirie la cineva, se pot gasi si alte alternative.
- Hoteluri ieftine - cauta pe google, de obicei gasesti intre 30-50eu/noapte hoteluri curate in zone decente (poate putin de evitat cartierul barbusse). Hotel la 38 euro este Formula 1 de la Accor
- Cauta hosteluri, de obicei preturile sunt intre 8-12 euro / noapte / persoana
- poti cauta pe www.couchsurfing.com persoane unde te poti caza gratuit (nu stiu insa daca te pot primi multi pentro o saptamana - la 1-2 nopti majoritatea accepta)
Parisul este un oras mare si sunt in jur de 284 de statii de metrou. Practic la orice 5 minute de mers pe jos dai de o statie. Centrul orasului este cam cat tot Bucurestiul :P

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o verisoara dar vine in rominia vineri si mai pleaca la anul scuze ca nu pot ajuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rechercher un appartement avec deux chambres à louer...caut chirie 1-2 camere, in paris sau jur.