| lya18 a întrebat:

Mai am un an de liceu(profil economic ) si inca nu stiu exact ce domeniu sa urmez, imi puteti recomanda niste idei de joburi legate de turism. sau tot ce implica si miscare, idei bune, calatorii. etc?happy

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Eu zic să faci management, apoi când termini să încerci să obții fonduri și să-ți deschizi o pensiune agro-turistică, când ai pus afacerea pe picioare depinde de tine ceea ce o sa faci - poate sa organizezi excursii în zona, poate o mini-bază sportivă, nu știu, tot ce implică mișcare.winking
Baftă!
P. S. ca să obții fonduri trebuie să ai fonduri, adică să ai 15% sau 30% din valoarea investiției, nu știu

2 răspunsuri:
| ๓єlเเ a răspuns:

Poti sa te faci stewardeza daca mai faci si facultatea sau ghid turismic. Sper ca ti-am fost de ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa dai la finante banci