| AvalohAlyn a întrebat:

Mai exista trenuletul acela(minicar) care merge intre statiuni pe litoralul romanesc? Cat costa si care-i traseul mai exact?

Răspuns Câştigător
| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Buna! Daca te referi la trenuletul "Thomas" adica acea roaba efectiv trasa de o masinuta, care formeaza un tren, in mamaia costa 5 lei de persoana insa nu merge intre statiuni. Oamenii in mare parte de folosesc de el ca sa ajunga la cazare mult mai ieftin dar si sa se plimbe! Soferul intreaba la fiecare hotel daca cineva are nevoie sa coboare si daca doresti, te lasa fix la destinatie ( evident, daca hotelul se afla in drumul lui ). 5 lei in Mamaia, 7 lei in Eforie Nord.

3 răspunsuri:
| MarioSama a răspuns:

It's me, Mario!

| Lioana a răspuns:

Cand am fost eu ultima data la mare functiona minicarul. Traseul era de unde se termina orasul Mangalia si incepe statiunea Saturn până in Neptun sau Olimp.

| AFR81 a răspuns:

Exista, incurca traficul in fiecare seara prin statiuni. Este vorba de cateva vagoane trase de un SUV. Un cap de linie este in Saturn, iar celalalt, undeva pe la iesire din Neptun. Costa 5 lei de persoana.