| anonim_4396 a întrebat:

Mai, mai, mai, vad pe aici unele chestii de domeniul figurilor ieftine.Mai,mai mai, eu nu sint nici bogat dar nici sarac dar nici nu pot sa ma laud, cum fac altii, eu pina si sport am ales sa fac pentru ca e sanatos dar si cel mai ieftin mod de a trai adica nu trebuie decit doua treninguri pe an, in afara de tinuta de vara care nu se pune si doua perechi de tenisi la o luna in rest imi vad de facturi impozite si alte utilitati iar fiecare ban as vrea sa fie cu treaba lui.Bine ca imi mai permit o masa undeva si doar sa plec o data in concediu dar ce vad aici ma face ori sa nu cred ori sa cred ca persoanele in cauza nu-si dau seama ca nu e de lauda pina la urma.Statiuni incepind de la bulgari incolo si hoteluri de 5 stele cel putin cind a inceput vara incit am inceput sa ma intreb daca or fi adevarate toate.Sint adevarate oare?

Răspuns Câştigător
| adyth a răspuns:

Mai, mai, mai laughing

10 răspunsuri:
| pepe a răspuns:

Toate sunt adevărate, dar multe dintre ele sunt mofturi.

| WhiteWings a răspuns:

Vor sa se dea importanti....alta explicatie nu gasesc
cred ca ii invidiaza lumealaughing)
sunt pe site atatea persoane cu probleme si de care ar trebui sa fim alaturi si unii pun niste intrebari:-

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

O parte, da. Sigur sunt adevarate. Dar majoritatea, nu...sunt doar vise care, odata expuse pe site, par sa fie mai realizabile.
Sa fim seriosi! Traim in Romania si aici, cei care isi permit vacante de lux prin cele locuri exotice nu-si pierd timpul pe un site ca TPU. Merg in cluburi... fac liniute si drifturi cu masinile lor tunate...isi inmultesc banii prin procedee mai mult sau mai putin ortodoxe...
Asa ca, nu fi rau! Oricine are dreptul sa viseze. Unora, doar asta ne-a mai ramas.

| machupicchu a răspuns:

Vise...vise...sau:
"Lauda-ma gura, ca ti'oi da friptura
Daca nu m'oi lauda, rah. vei manca...".sau:
" Prostul nu e prost destul, pana nu e cu.r fudul."sau:
" Crede si nu cerceta."
si a. m. d. si etc... si, poate asa o fi... Are vreo importanta?
" Ca tot ce esti si tot ce poti,
Parere-i tot, daca socoti."

| sorin a răspuns:

Nu conteaza cu ce se lauda altii atata timp cat tu esti bine sanatos, si iti poti permite strictul necesar, daca sunt adevarata sau nu povestile lor nu conteaza prea mult.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

O parte pot fi adevarate, in rest ...impresie artistica.Strabunicul meu avea o vorba cand cineva se lauda : vise, taica, vise...

| Dan a răspuns:

Se poate, dar nu trebuie sa le crezi.

| kathessa a răspuns:

Nu stiu de la ce v-ati pornit asa, dar eu tocmai vin de la bulgari, dintr-o minivacanta. Am ramas impresionata si in acelasi timp mi-e o mare ciuda pe noi, romanii, care avem mai multe posibilitati dar si mult mai putina tragere de inima...

| kathessa a răspuns:

Ardaxur1961: poate ti-e greu sa crezi, dar mai exista oameni care muncesc cinstit si cistiga bine in tara asta, fara sa faca bani pe cai nertodoxe si fara sa piarda timpul prin cluburi, tragind liniute!