| Cosmina93483 a întrebat:

Maine plec la Braila, plecam dimineata si ne intoarcem pe la 3 sau 4, o sa meregm prin parcuri, pe la cofetarie si ne mai plimbam, Ce ar trebui sa imi iau la mine?
Dau funda, vreau sa aflu repede raspunsul!

2 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Avand 15 ani,ce poti sa-ti iei la tine?
In primul rand niste bani! Apoi,obligatoriu,Cartea de identitate.
Apoi,cam ce ar avea nevoie o fata,sa aiba la ea:batiste de unica folosinta,un deodorant micut,ceva de mancat,daca nu vreti sa mancati in Braila, o sticluta cu apa, un piepten, o trusa de unghii(poate fi folositoare pentru mai multe ocazii neplacute), o bluza mai subtire(in cazul in care se v-a incalzi pe la pranz).

| mihai69 a răspuns:

Neapărat: apă, telefon mobil încărcat 100%, acte, ceva bănuți.
Opțional: ceva de ronțăit, ochelari de soare, umbrelă (dar nu cred să fie nevoie), balsam de buze, șervețele umede și uscate, eventual un tampon... Mă rog, chestii d-astea. happy