| amytza a întrebat:

Merg in excursie in mai multe locuri. ce sa imi iau la mine? si ce sa fac in autocar? mentionez ca excursia dureaza 3 zile

3 răspunsuri:
| Ceva ciudat. a răspuns:

Avand in vedere ca dureaza 3 zile o sa ai ceva lucruri de luat cu tine.
Cateva tricouri, o pereche de pantaloni trei sferturi sau scurti, o pereche de jeansi, un hanorac ceva mai grosut, periuta de dinti, sapun si gel de dus, un prosop de fata si unul de corp, servetele demachiante asta in cazul in care te machezi], glosul, peria de par, mp3 sau mp4 ce ai, carti de joc, un pachet de servetele, pungi [in caz ca ti se face rau], ceva acru [lamaie sau suc de lamaie]. Un cd cu muzica sa aveti ce sa ascultati in autocar, aparatul foto si baterii de schimb, bani bineinteles si nu stiu... orice altceva consideri necesar. Poate placa de parsmug.
Si in autocar puteti spune bancuri puteti canta.sau jucati adevar sau provocare [e destul de interesant]happy.
Sper ca te'am ajutat.

| AdY a răspuns:

1. Iati cu tine ceva de mincat, si apa 2. in autocar discuti cu baiatii si fetele. Un subiect fierbinte sau ceva amuzant iti recomand eu. Apropo o sa-ti fie tare greu cu autocarul. Este cam inconfortabil dar nu lasa plictiseala sa te manince si totul o sa fie nice

| candydream a răspuns:

Cu autocarul poate parea incomod dar nu este.Cu tine in bagajul care il tii sus cu tine ptrebuie sa iti iei:Ceva de mancare(nu produse care se altereaza usor), multa apa pentru ca este vara, ceva de ascultat muzica, servetele, pungi pentru voma si gunoi, si un dvd cu un film sau muzica.Pentru bagajul mare :3 tricouri de bumbac+unul de rezerva, trei perechi de bactaloni trei sferturi, un top si niste jeansi in caz ca veti face ceva mai special, adidasi sau bascheti, produse de ingrijire zilnica si ceva farduri rezistente la soare si apa (in caz ca faceti baie la un strand), ondulator sau placa.Si cam atat.