| Maria46854213 a întrebat:

Merg in sinaia si as vrea sa stiu cam ce sa imi pun in bagaj.big grinNu foarte multe oentru merg cu trenul deci eu trebuie sa il car dupa minelaughing. Stau 6 zilebig grin. Fundabatting eyelashes. Multumesc.happy

2 răspunsuri:
| inginer a răspuns:

Pai de la Sinaia nu urci pe munte?
In afara de produse de igiena si hainutze de oras sa nu uiti:
- pantaloni lungi si lejeri - gen training - de mers pe munte
- ticou deschis la culoare
- geaca de vant
- sapca / palarie si eventual ochelari de soare
- crema anti-ars soarele cu SPF cat mai mare
La munte te prajeste soarele de nu te vezi. Daca urci la cota 2000, obligatoriu pantaloni lungi, tricou deschis la culoare si sa te dai pe fata, gat si maini cu crema de protectie. Si sapca (basca, palarie, batic, esarfa) in cap. Ca altfel te bronzezi ca tracoristu', faci insolatie, te ustura pielea si iti strici toata vacanta.

| KaTaLLynna a răspuns:

Pai eu zic ca trebuie sa incepi cu hainele poti sa iti pui 3-4 tricouri, maieuri o bluza cu maneca lunga sau doua 3 perechi de pantaloni scurti si lungi si cam atat. Apoi poti sa iti iei niste perechi de sandale, una de balerini si niste adidasi; o periuta de dinti si pasta, deodorant, oja parfumul preferat, luciul mascara si fondul de ten, o revista(sa nu te plictisesti)lotiune de corp, costum de baie daca este piscina, telefonul, incarcatorul, i podul sau emp3 si cam atat. Distractie placuta! fundita?