| 123gabialexandra a întrebat:

Mi s-a desprins guma de la usa mașinii, iar acum când închid usa imi sta spânzurată afara o bucata din guma respectiva.
Sugestii cum poate fi rezolvată acesta soluție.
Mulțumesc!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Adică chederul? Se poate lipi foarte ușor dacă nu vrei să îl schimbi

| mihai69 a răspuns:

Prenadez.

| VoidEternal a răspuns:

Pune alta. Recomand Orbit pentru a rezolva aceasta soluție.

Chedderul se schimba. Daca sta atârnat, probabil e rupt, nu ieșit de la locul lui. De obicei așa se întâmplă.

| UserRo10 a răspuns:

Incearca cu lipici sau adeziv, dar nu mai e la fel
Cumpara alt cheder si monteaza-l pana nu te trezesti cu apa sau vant in masina

| IceRope a răspuns:

Guma aia se numește cheder. Se poate fixa cu un adeziv puternic, după ce cureți bine locul de unde s-a desprins. O poți fixa cu Loctite, fiindcă este lipită pe o suprafață rigidă. Găsești Loctite la Dedeman sau alte magazine de profil. Sau, poți comanda pe net.

| nukeyly a răspuns:

Silicon mamut, bison poly max colorat transparent uscare rapida, ai nevoie de o lipitura elastica, una rigida gen super glu v-a crapa de la trepidatii, după ce cureți bine locul cu diluant.