| AdamSandler a întrebat:

Miercuri am sa plec intr-o excursie in Franta Paris Disneyland |
Si as vrea o optiune cu minute internationale...[VODAFONE] Si am gasit o ferta " | plus 40min nat/intl Europa fix si SMS..." asta ce inseamna straight face? ca pot sa sun in Europa doar pe fix sad?
Nu stiti cumva o extra-optiune cu min internationale mobil? Ca asa costa o gramada apelul straight face

5 răspunsuri:
| danyak47 a răspuns:

Nu o sa al poti folosi...trebuie sa ai activat roamingul

| vader a răspuns:

Ar trebui sa iti cauti o oferta cu roaming ieftin daca vrei sa suni din Franta. Minutele de aici (internationale) iti sunt de folos cand suni din tara (esti in reteaua Vodafone din tara) catre retele din exterior. Daca te duci in Franta iti activezi roaming-ul pentru ca nu mai ai acoperire Vodafone. Citeste aici poate te lamuresti Ș https://www.vodafone.ro/roaming/

| Sperman a răspuns:

Ooooo o sa vii la paris, te asteptam cu drag!
Iar Disneyland intr-adevar este un loc magnific, distractie placuta!

neluL
| neluL a răspuns:

In roaming vorbesti cu 48 de centi(TVA inclus) in Romania!
* Apel local, apel catre Romania si apel catre destinatii internationale din UE: 0, 39 EUR/min fara TVA (0, 484 EUR/min cu TVA)
* Apel primit: 0, 15 EUR/min fara TVA (0.186 EUR/min cu TVA)
Nu au oferte bune pentru roaming! La tarifele acestea suni pe orice numar din Romania!

| Acidclorhidric a răspuns:

Păi dacă vrei să vorbești cu cineva din România, ai putea vorbi online cu skype. Adică cineva din românia care are net, te poate suna de pe calculator pe telefon(e foarte ieftin)poți vorbi ore întregi.
Sper să-ți folosească!