| loftessa a întrebat:

Nu am mai folosit pana acum Airbnb, doresc sa aflu cateva informatii:
Daca doresc sa am doar eu casa/apartamentul pentru mine, sa nu impart cu nimeni (din cei care locuiesc acolo), aleg optiunea Entire House, nu?

Apoi cum se procedeaza cu comunicarea? Va intalniti cu proprietarii pentru a vedea dinainte spatiul?

Accesul in cladire/apartament cum are loc? Primesti cheia de la proprietar?

Eu doresc sa inchiriez spatiul fiind singura, fara a aduce pe cineva cu mine. A mai procedat cineva pana acum in acest fel? Cum a fost experienta de unii singuri?

E mult mai OK si mai ieftin decat la hotel?

Multumesc mult pentru timpul acordat.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
suntserios
| suntserios a răspuns:

"Entire place" e totul pentru tine
"Private rooms" e atunci cand iei doar o camera pentru tine
"Shared rooms" cand imparti camera cu altcineva

Fiecare proprietar are felul lui de comunicare. Nu te intalnesti sa vezi nimic inainte, e ca la hotel, ai rezervat folosesti. Ai nemultumiri anulezi rezervarea.

Cu un proprietar mi-a dat ore fixe cand sa ajung acolo si ma astepta, cu altul mi-a lasat un cod de intrare si usa avea intrare electronica cu cod, deci tine de la proprietar la proprietar.

Nu am inchiriat airbnb singur, dar nu vad ce conteaza cati sunteti. Daca respecti limita de persoane impusa de proprietar nu e problema.

Depinde, unele pot fi ieftine, unele scumpe, unele de lux, altele nu. Ca la hotel.