| anonim_4396 a întrebat:

Nu inteleg. Are ceva daca merg cu parintii mei la Costinesti? Am vazut multa lume care spune ca Statiunea Costinesti e doar pentru tineri. Ce are daca vin si parintii?

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Nu are absolut nimic.Nu`i ca si cum ar fi o bariera la intrare si daca ai peste 30 de ani nu mai poti intra.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se duc multi tineri dar asta nu inseamna ca este interzisa altora mai varstnici.A ramas cu titulatura asta pentru ca inainte cu multi ani i se spunea Statiunea Tineretului.

| Violleta2022 a răspuns:

Costinestiul este recunoscut pentru taberele de scolari si studenti, de aceea il stie lumea ca statiunea pentru tineri.
Dar, din totdeauna la Costinesti se merge si cu familia si cu cine vrei tu, este o alta statiune de pe litoralul romanesc.

| Florentina9210 a răspuns:

Mergi cu ei, cat inca ii mai ai.

| Cristina12457 a răspuns:

Poți să mergi cu părnițiilaughing Se spune doar așa, normal că și ei au voie