| anonymus005249 a întrebat:

Nu sunt din Craiova, o sa merg în vizita și voiam sa întreb dacă se mai poate merge cu tramvaiul cu bilet din hârtie și dacă da, de unde pot cumpăra?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

„RAT Craiova va ofera posibilitatea de achizitionare a biletelor de calatorie prin:

reteaua proprie
prin agenti economici - vanzatori particulari, aflati in statiile de calatori
la impiegati de miscare, soferi
la automatele de vanzare bilete"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie card stb numai este cu bilet de hartie de foarte multi ani, acum sunt cardurile STB care le incarci cu calatorii de la chioscurile STB ei emit si încarca carduri

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

STB(Serviciul Transpot Bucuresti) este pentru Bucuresti. Mai sunt tramvaie si in alte orase.

| katin a răspuns:

Da. In Craiova inca sunt bilete de hartie. Un chiosc cu bilete al firmei de transport se gaseste chiar in gara. Poti cumpara de acolo. Au si automate care elibereaza bilete.

| katin a răspuns:

Dupa judecata ta si Clujenii involueaza. Pentru ca inca mai folosesc bilete de hartie. Eliberate si la automate. Cat e creierul tau?