| AmberLOVE a întrebat:

Nu sunt sigura unde sa merg in vacanta puteti sa imi dati sugestii
?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Mergi oriunde poţi înota.
Ori la Marea Neagră, în România, ori în altă ţară.
Depinde şi de suma pe care o poţi cheltui.
Distracţie plăcută!
Pa-pa.

6 răspunsuri:
| andrei1237 a răspuns:

Maramures.

| iDangerous a răspuns:

Depinde ce îţi place şi ţie. Dacă preferi vremea mai răcoroasă poţi să te duci la munte şi să profiţi de peisaje, care crede'mă sunt superbe. Dacă îţi place căldure du'te la mare şi eventual răcoreşte'te în apa mării. =] Nu ştiu, du'te undeva unde nu ai mai fost până acum şi crezi că ar fi interesant. Perosnal cred că Braşovul şi Timişoara sunt nişte oraşe superbe care merită văzute. Întreabă'ţi prietenii pe unde au mai fost şi ce le'a plăcut. Poate şi Sibiu dacă nu ai fost până acum.

| vinusipaharu a răspuns:

La Moeciu.

| dogslover a răspuns:

Poti incerca Transalpina sau Transfagarasan, sunt super super frumoase, poti incerca o saptamana cu cortul sau la pensiune prin Muntii Ciucas, fiind cea mai nepoluata zona din Romania si este extraordinar (daca stii in ce loc sa nimeresti), poti incerca in Sighisoara, poate chiar in saptamana in care au loc "Zilele Sighisoarei", poti incerca in Delta, sau la mare, la Olimp, ori in strainatate: La Balcik, in Bulgaria, in Budapesta (super tare locul), In Austria la munte, in Italia la lacul Maggiore sau Garda, evident, poti trece si pe la Roma si Venetia, sau in Franta, pe coasta de Azur + Monaco. Poti merge si in Istanbul (dar iti recomand cu un ghid si un grup, caci sunt super multe de vazut).

| Simplu876 a răspuns:

Poi depinde ce vrei de la vacanta asta o sa iti insir cateva locatii super
Grecia:ii cald au o cultura foarte frumoasa si grecii sunt foarte distractivi
Norvegia/Suedia/Danemarca/Finlanda Tarile nordice sunt foarte intresante oameni sunt prietenosi rata criminalitati si a furturilor este cea mai mica din Europa dar daca mergi in capitale iti trebuie niste bani pentru ca sunt foarte scumpe.
Austria:Linistea ii si daca iti place sa schiezi sau sa te dai cu placa aici ii locul potrivit.
sau niste locuri din Romania uite aici e superb http://www.turistderomania.ro/

funda? :D

| jok3r2000 a răspuns:

Pai ai putea sa mergi in Grecia sau Cipru...Am fost acolo si este foarte bine, mai ales varawinking Si in plus sunt si preturi mici la cazare la hotel...