| tpubv94 a întrebat:

O intrebare. Sper ca am nimerit categoria.
Pana in ce moment te incadrezi la "elevi" in ce priveste biletul la tren? Pana in ce luna e valabil carnetul de note. Pana in momentul cand dai bac-ul?
Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| ThePoet a răspuns:

Carnetul de note este valabil pana in 16 septembrie cand incepe din nou anul scolar. Am un prieten care a cumparat chiar astazi bilet cu reducere pentru elevi la tren. Asa este procedura din cauza ca nu exista inca un carnet de student cu care ai putea sa obti reducerea.

| Anonymous1995 a răspuns:

Pana cand termini clasa a 12-a big grin, eu sunt a 12-a si inca primesc reducerea

| tpubv94 explică (pentru Anonymous1995):

Cand? luna o doresc. In ce luna.

| Anonymous1995 a răspuns (pentru tpubv94):

Pai carnetul e vizat pe anii 2013-2014, ei cand iti fac biletul se uita la data pana cand e vizat carnetul, asa ca in anul 2015 nu o sa mai merg cu reducere laughing

| AlexDu a răspuns:

Dupa ce ai dat bacul nu mai esti elev, doar daca mergi la facultate sau postliceala te incadrezi la ''studenti'' si mi se pare ca tot iti face o oferta la biletul de tren.
Succes. big grin