| Andreeaa20 a întrebat:

O să plec in Venetia in vacanță și nu stiu de cati bani am nevoie. Stau doar 5 zile.
Pe internet scrie ca acolo e totul scump. Eu cred că 1000 de euro imi ajunge,
Menționez că nu cheltui bani decat pe hotel + vizite + mâncare,
Deci cât ar trebui să iau la mine?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai numai cazarea este intre 200 si 300 euro pe zi de persoana ( total cazare 1000-1500 euro)
O masa de 1 persoana cam 20-30 euro si sunt 3 mese pe zi timp de 5 zile (total mancare 100/zi= 500 euro pentru 5 zile)
Daca vrei un suc, apa sau cafea...te mai astepti sa mai cheltui intre 10 si 20 euro/zi (20 eurox 5 zile = 100 euro)
bani de vizitat muzee, galerii de arta si plimbat cu gondola, sau altele intre 200 si 300 euro, ca-i zona turistica si totul este scump.

Una peste alta, te costa minim 2000 euro in situatia in care esti extremd e stransa la punga si iei ce este mai ieftin atat la cazrae cat si la mancare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

1000 euro cu tot cu hotel?
o masa la restaurat pentru 1 persoana e probabil 30 euro.

| sierra1 a răspuns:

Ai cazarea asigurată?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

3000 euro

| Catrice a răspuns:

1000 cu sau fără banii de hotel? ca dacă e fără, sa zicem ca dacă faci foamea merge.

| BuLaNNNeL a răspuns:

La Căciulata nu-ți mai place...

| suntserios a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Ce naspa suntem noi romanii. Repede sarim cu gura pe unii care fac lucruri pe care noi nu le putem face sau nu ni le permite.

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru suntserios):

Ce nașpa e când ești lipsit de firimituri ale umorului. Observ că ești și neam cu mama omida, îmi dai și mie cu ghiocu'?
Tristule laughing

| Andreeaa20 explică (pentru BuLaNNNeL):

Ce e aia?