| mihaelacm a întrebat:

Pan' la urma ce religie are norvegia? am auzit ca femeile sunt slabe si vor sa faca sex, sa se simta bine?!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce are una cu alta?

| AlexandruHS a răspuns:

Majoritatea norvegienilor apartin bisericii de stat, altii sunt musulmani, umanisti sau romano-catolici.

Totusi nu iti inteleg intrebarea.

| LenoreVoldaren a răspuns:

Poate vroiai să spui că femeile sunt de religie ''Slavă''! Da' de unde să știu eu totuși, uite-te pe internet! Și ce treabă are una cu alta?

| TheAce a răspuns:

Nu inteleg intrebarea ta. Religia predominanta e crestinismul, precum in majoritatea Europei. Aproximativ 75% din populatie apartine cultului evanghelic lutheran (care apartine de religia crestina). Acesta este ''dirijat'' de catre Biserica Norvegiana de Stat. Cat despre sexul de placere, nu inteleg, de ce ar vrea cineva sa faca sex care sa nu fie de placere?