| Amiiiiiiiiiiiii a întrebat:

Parintii mei vor sa ne mutam in Austria, nu stiu exact in ce oras. Care este parerea voastra despre aceasta tara?

Răspuns Câştigător
| Valisha18 a răspuns:

Buna! Am fost in Austria acum 2 ani si ma voi duce si anul acesta. Trebuie sa-ti spun ca daca ajungi sa traiesti acolo nu mai pleci!winking Este o tara minunata, se vorbeste germana, dar oamenii sunt educati si majoritatea vorbesc fluent engleza. Nu exista gunoaie pe jos, cersetori sau batausi, lumea este politicoasa si tara este de o frumusete ce-ti taie respiratia! Acolo te poti dezvolta, exista oportunitati, iar localnicii sunt foarte amabili si gata sa-ti sara in ajutor, aceasta este impresia pe care mi-a lasat-o aceasta tara. Clima este temperata, cam ca la noi, poate cu ploi mai dese deoarece sunt mai apropiati de oacen. happy Peste tot sunt copaci, locuri pe care sa le vezi si au si aparatura tehnologica avansata! In orice caz, trebuie sa vizitezi gradina zoologica din Viena ( tine o zi intreaga pentru a o vedea pe toata). Eu m-as duce acolo fara sa ezit! big grin

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Austria e minunata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Austria e minunata

| Gentiana a răspuns:

Tara e foarte ok, insa trebuie sa stii bine limba lor, sa te acomodezi cu aglomeratie si cu oamenii.Eu sincer nu as putea sa stau departe de tara mai mult de o saptamana, pentru ca oriunde m-as unde nu ma simt in siguranta.

| Amiiiiiiiiiiiii explică (pentru Gentiana):

Sti cumva si cum sunt oamenii de acolo, cum e la scoala. in fine, detaliihappy

| ஐIForgotMyNameஐ a răspuns:

Pai daca stii germana e ok, in plus poate o sa te acomodezi, mie mi se pare destul de frumoasa.

| sarah33 a răspuns:

Austria este o tara frumoasa, cu mult verde peste tot ..cred ca nu exista locuri fara pomi, flori. e frumos. Daca iti place muntele e tara perfecta...