Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Pe 18 plec in Bulgaria la Nisipurile de Aur. Am 15 ani si as vrea sa fac sporturi nautice... Hotelul este pe plaja si as vrea sa stiu daca pot sa fac, ce sa fac si cat ar costa... Multumesc, dau funda!

Răspuns Câştigător
| 1Q a răspuns:

Sporturi nautice nu poti sa faci decat daca ai peste 18 ani, poti sa te dai cu banana sau cu parasuta insa trebuie sa fii insotit de un adult, si te costa pana in 15 leva maxim, 1leva=2lei

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Pe plajele bulgărești se pot închiria skijeturi, se poate face parasailing, sau chestii mai modeste, gen „banana".
Prețuri, pentru toate buzunarele...
Sau poți eventual să te dai o zi pe toboganele de la Aquapolis, deși mie mi se pare puțin cam scump la ce oferă. Dar mna! ești în vacanță, ce naiba!

www.aquapolis.net/index.php?language=en
www.goldensands.bg/sport/index.asp

PS 1 BGN (leva) = 1, 94 EUR (€), cam 2, 3 lei.