| acerr a întrebat:

Pe unde ati calatorit? ce tari,continente, si unde ati mai merge?

Răspuns Câştigător
| wpetterssone a răspuns:

Acum o săptăpână m-am întors din Moscova. Am fost pentru a doua oară în Moscova. Recomand vizitarea capitalei Rusiei pentru arhitectură și cultură.
Am vizitat în ultimii cinci ani, majoriatea statelor europene, Vancouver, Toronto, Montréal, dar și câteva orașe americane.
În octombrie voi merge în Islanda, iar în ianuarie intenționez să vizitez Singapore și Kuala Lumpur.
Oriunde ai călători nu te vei plictisi niciodată cât timp ești interesat cel ouțin de cultură, artă și arhitectură.

14 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Israel, Palestina, Finlanda, Portugalia.
Mi-ar placea enorm sa merg in Japonia si Coreea de Sud.

| acerr explică (pentru Plato):

Super,eu thailnda asia in general

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Am fost în Italia, dar mai de mult. Urmează să trec prin Ungaria.

| sorinake a răspuns:

Grecia / Estonia / Finlanda / Polonia / Belgia / Italia / Austria / Germania / Franta / Bosnia si Hertegovina

Le recomand pe toate. Fiecare tara avand specificul si cultura ei. Ma bucur ca am avut ocazia sa petrec luni de zile in majoritatea dintre tari si sa interactionez cu oamenii si cultura lor.

| acerr explică (pentru sorinake):

In Bosnia as vrea si eu

| minrest a răspuns (pentru acerr):

Interesant. Eu as vrea sa merg in Ucraina, si chiar voi merge, dar nu stiu de ce vreau asta. Mi-a starnit curiozitatea. Tu de ce vrei sa mergi in Bosnia? In ce entitate vrei sa mergi, sarba, musulmana, croata?

| acerr explică (pentru minrest):

Am vazut cateva imagini care ma atrag.dar posibil sa nu merg

| sorinake a răspuns (pentru acerr):

Merita. Eu am fost 6 luni in Zenica. Sunt multe locuri in Bosnia de vizitat iar oamenii, mare parte din ei, te vor surprinde placut.

| Ana7807820 a răspuns:

Anul trecut. Am absolvit generala si am mers in Grecia o saptamana. Vacanta legendara. Privelisti spectaculoase si apa din diamante. Dupa la mare, la noi la Mamaia. La fel de legendar, dar cu atmosfera specifica.
Mi-as dori (si tie ti-as dori) sa vizitezi Statele Unite, Marea Britanie, Japonia, Franta si Australia. Am vazut pe internet filme in acele zone si m-au atras complet privelistele si urbanismul de acolo.

| acerr explică (pentru Ana7807820):

Doamne ajuta, incet in timp le vei vedea, Stiu ca Grecia este de vis

| laSoledad a răspuns (pentru Ana7807820):

*priveliștile

| Ana7807820 a răspuns (pentru laSoledad):

Cu totii mai gresim cateodata, nu-i asa? happy

| acerr explică (pentru Ana7807820):

La ce te referi? eu vb de calatorii

| GuN7h3R a răspuns:

Am fost in Ungaria, Austria si Germania. Mi-ar placea foarte mult sa merg in Asia, Thailanda si Japonia.