| kx123 a întrebat:

Pentru a ma duce in Italia imi trebuie pasaport? mentionez ca am 14 ani jumate si ma duce bunica mea, si nu stiu daca imi trebuie si pasaport sau pot trece granita cu buletinul.

Răspuns Câştigător
| AlexandruMurzin a răspuns:

Ca sa mergi in Italia iti trebuie doar buletinul, insa ca sa te scoata bunica ta din tara trebuie o adeverinta din care sa reiasa ca ea este tutore legal.

| kx123 explică (pentru AlexandruMurzin):

Da stiam de adeverinta, insa nu eram sigura de pasaport. multumesc mult happy

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Depinde pe unde mergi, dacă traseul este prin Serbia ai nevoie sigur de paşaport. Singura excepţie este pe perioada sezonului turistic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In toate tarile UE, se poate circula doar cu CI.