| bia000 a întrebat:

Pentru cei care au calatorit cu Blue Air, sau si nu numai, sriti cumva daca bagajul de mana se verifica malitios? Din cate stiu, bagajului de cala se ofera mai multa atentie.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Controlul de securitate nu are treaba cu compania aeriana ci cu aeroportul de pe care decolezi.

Si da, controalele de securitate sunt extrem de in detaliu si la bagajele de cala si la cele de mana.

Daca te referi la greutate, da, cele de cala sunt cantarite la kg

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Depinde la ce control te referi - la cel de securitate, sau la cel vamal? sau doar la verificarea greutății la check-in?
Oricum, ai voie cu dildo-uri și vibratoare, în limita greutății admise, nu-i panică.

| sofisis a răspuns:

Cred ca ai vrut sa scrii "minutios" nu malitios. Nu are importanta cu ce companie aeriana zbori. In orice aeroport iti trece bagajul de mana prin raze x.