| 122324354453465 a întrebat:

Pentru cei care au fost in Anglia/Marea Britanie, cum s-au comportat oamenii cu voi? Chiar asa urat se poarta englezii cu romanii sau sunt doar vorbe aruncate aiurea?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat esti om civilizat nu se poarta nimeni aiurea cu tine... daca esti la furat / cersit e alta poveste

| mihai69 a răspuns:

Nu scrie nicăieri pe fundu' tău că ești român. Așadar, de ce s-ar purta cineva aiurea cu o persoană pe care o vede prima oară? Poate pentru că respectiva persoană a provocat comportamentul „urât", prin propria purtare, dând dovadă de lipsă de educație?
Cu mine nu s-a purtat nimeni urât, ba chiar am avut ocazia să lucrez cu câțiva și au fost foarte OK.
Au totuși un fel aparte de a fi - în primul rând, niciodată nu spun direct ceea ce au de zis - musai să facă puțină conversație înainte.winking