| neanicu a întrebat:

Pentru. cei care au vizitat/viziteaza Grecia : - ce va place sa mancati cel mai mult cand sunteti acolo?

6 răspunsuri:
| gabranty a răspuns:

Saganaki de midii, sau de miel, cotlete de miel, vinete prajite, mousaka, tzatzici obligatoriu, caracatita la gratar. Daca ceri platou ouzo, vei primi mai multe feluri de mancaruri din fructe de mare. Poti incerca orice, daca iti place sa mananci orice. Nu vei fi dezamagit. Daca ceri salata de orice fel, grecul va astepta sa o mananci, apoi iti va aduce felul principal. Da-i de inteles ca tu le mananci impreuna, ca altfel vei astepta prea mult. Pofta mare!
Ma duc sa-mi fac o salata ca salivez...

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Gyros şi spanakopita, aş putea mânca de dimineaţa până seara, fierea mea îşi va face probabil testamentul însă voi muri fericită... după ce-mi fac plinul.

| tania77 a răspuns:

Gyros, souvlaki, musaca, tzatzici iar ca desert imi place cel mai mult bugata.

| xIoana a răspuns:

Totul... rechinu, caracatita... sunt multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fructele de marehappy

| Vogelspinne a răspuns:

Mancarea traditionala Greciei big grin