| melaniame a întrebat:

Pentru cine a mai rezervat bilete de avion. se poate sa imi iau un bilet de avion dus intors insa cu data de intoarcere flexibila? de ex plec pe 20 ianuarie si ma intorc in maxim 5 saptamani insa nu stiu data fixa. se poate?

Răspuns Câştigător
| Tonea_Razvan_1986 a răspuns:

Lucrez in domeniu deci iti zic un raspuns zic eu pertinent.
Biletul de avion cu data de retur flexibila nu exista, asa numitele biletele open, dar iti iei un bilet care permite modificarea datei de retur cu o taxa de penalizare( depinde de bilet dar nu e foarte mare) e cea mai buna solutie.

| melaniame explică (pentru Tonea_Razvan_1986):

Vroiam sa te intreb daca imi iau biletul din agentie si nu de pe internet mai platesc taxa aceea de 25 euro pentru serviciie agentiei sau ceva de genu?

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Se poate, dar e foarte scump. Poti sa-ti iei biletul numai dus si cand afli ca te intorci iti iei atunci biletul pentru intoarcere.

| NevastuicAaA a răspuns:

Din cate stiu eu nu este posibil.Asta ar insemna sa ocupi cate un loc in fiecare zbor cu care ai vrea sa te intorci.Deci s-ar pierde multi bani.
Ai nevoie de o data fixa.