| cooola a întrebat:

Pentru Mihai... Buna, as dori sa imi explici,
Ce inseamna la un hotel ora de check-in si check-out? Multumesc.

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Un amendament: ora de check-in este stabilita cam de fiecare hotel si, in general, chiar daca ajungi mai devreme, nu prea te poti caza inainte de ora respectiva, pentru simplul motiv ca au si ei nevoie de oarecare timp sa curete camera, sa schimbe asternuturi si prosoape dupa ce oaspetele dinaintea ta a facut...check-out

| urbanghost a răspuns:

Ora de check-in : Ora in care te cazezi la hotelul respectiv
Ora de check-out : Ora in care trebuie sa cedezi camera.

| alexxa a răspuns:

Poi e foarte simplu:
chek in:este ora la care te cazezi(chek in=intrare)
chek out:ora la care trebuie sa predai cheia si sa eliberezi camera(chek out=iesire)