| anonim_4396 a întrebat:

Pentru minori: ați trecut vreodată granița fără procură?! Vă rog, spuneți-mi!

Răspuns Câştigător
| florin9999 a răspuns:

Daca nu ai trecut prin chestiile astea nu ai cum sa realizezi cat de aiurea e.Nu mai comenta fara sens.

20 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu te lasa

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Nu încurajez necinstea faţă de oameni.
Pe curând!

| NoName000001 a răspuns (pentru PedoBarbie):

Știi ce nașpa e să nu petreci Crăciunul cu părinții pentru că ești minor și nu poți să treci granița?!

| PedoBarbie a răspuns (pentru NoName000001):

Îmi închipiu, dar asta nu înseamnă să treci apele înot doar să îţi vezi părinţii. Uită-te la o poză şi trece.

| florin9999 a răspuns (pentru PedoBarbie):

Daca nu ai trecut prin chestiile astea nu ai cum sa realizezi cat de aiurea e.Nu mai comenta fara sens.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Citeste aici : http://www.politiadefrontiera.ro/

| Alexandru98 a răspuns:

Doar dacă ambii părinți sunt în țară

| UnCorpSanatos a răspuns:

Incearca sa obtii procura pentru ca altfel vei avea probleme la toate granitele pe drum si la plecare si la intoarcere poti avea probleme, altfel cum bine stim in Romania cu spaga se poate orice.

| susanumarian a răspuns:

Sincer daca nu ai posibilitatea de facut procura te duci si asa dar cata frica tragi pana la granita si cate ganduri si imaginati iti faci e naspa dar depinde cum se descurca soferu care te trece granita

| Cutitaru_Gelache_1991 a răspuns:

Fa ti o procura falsa, oricum vamesii au doar 2 clasehappyrecunosc doar banii ei.

| Cutitaru_Gelache_1991 a răspuns:

Tu cu siguranta nu poti ca nici macar nu sti cum arata, mai multe nu iti pot spune ca suntem pe un site publichappy

| Cutitaru_Gelache_1991 a răspuns:

Si daca dai de un vames sexy?!?!?!

| dnk10 a răspuns:

Cunosc persoane care au trecut fara procura, cu spaga de 10-20 euro.Si totusi, e putin riscant! Cel mai bine ar fi sa mergi la un notar pentru o procura ca nu e atat de scumpa.

| NoName000001 a răspuns (pentru dnk10):

Nu pot face procură pentru că părinții sunt în Italia. Știu că se poate și pe-acolo, dar n-au timp... Eu am trecut cu 50 de euro, doar că agenția cu care mergeam nu mai are plecări în perioada asta. Cunoști vreo agenție?

| florin9999 a răspuns:

Da.Dar trebuie sa dai spaga 50 de euro...Cel putin asa era cand am mers eu, acum cica ar fi 100. Sper ca ti-am fost de ajutor.Si depinde si cu cine pleci, sau daca pleci cu autocarul e important ca soferii sa ii cunoasca pe agentii de la vama.

| NoName000001 a răspuns (pentru florin9999):

Îmi poți da numele agenție cu care ai fost, te rog! Prin mesaj...

| florin9999 a răspuns (pentru NoName000001):

Lasa-mi un mesaj cu id-ul tau de messenger, ca nu pot sa trimit mesaje...Sunt membru junior sau ceva de genul.

| florin9999 a răspuns:

Da-mi accept.Ca ti-am dat add.

| NoName000001 a răspuns (pentru florin9999):

încă nu mi-a apărut...

| florin9999 a răspuns (pentru NoName000001):

Baga tu id-ul meu. g.arone@yahoo.com