| uuueeeccc a întrebat:

Pleaca miercuri cineva in Chicago? Sua?

22 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Gramatica bat-o vina! Daca ajungi pe acolo si scrii la fel te trimit aia inapoi sa inveti sa scrii numele tarii lor.Nu.Nu plec in S.U.A.

| uuueeeccc explică (pentru darrio2007):

Hai mai pe bune? Mare greseala mare am facut, o sa ma sinucid laughing. Daca nu erai tu sa-mi spui nu stiu ce ma faceam. ( De 5 ani traiesc in America laughing ). Noroc cu mine ca mai raspunzi la intrebari nu? Hai pa-pa!

| darrio2007 a răspuns (pentru uuueeeccc):

Mai fato sau baiat ce esti.Noroc cu tine ca ne mai amuzam pe aici cu asemenea intrebari irelevante si cu asemenea greseli de ortografie.

| uuueeeccc explică (pentru darrio2007):

Wooow. Hai ca esti prafwinking. E treaba mea ce intreb si cum scriu. Bine ca esti tu asa destept. Noroc cu mine ca mai corectezi lumea nu? Ca sigur numai eu scriu gresit aici. Hai dai cu praf de mers si raspunde in alta parte, desteptule. Ma inclin in fata ta, ca fara tine, vai de capu' meu, numai ca incep sa plang, m-ai ranit mult la corazon sad. laughing)

| darrio2007 a răspuns (pentru uuueeeccc):

Vad ca te-ai corectat acum.Se pare ca ai tinut cont de critica mea. Ha, ha. Bi.

| uuueeeccc explică (pentru darrio2007):

Iti dai seama ca fara tine

| uuueeeccc explică (pentru darrio2007):

... imi cer mii de scuze nu stiu ce s-a intamplat, nu s-a trimis tot. Plang aici de fericire ca fara tine eram pierduta.

| darrio2007 a răspuns (pentru uuueeeccc):

Deci esti fata.Nu vrei sa mergem amandoi in State?

| uuueeeccc explică (pentru darrio2007):

laughing)) nu ca o sa-mi faci capul calendar cu gramatica rolling on the floor)))

| 220V a răspuns:

Chiar, ce iti trebuie ca sa poti sa te muti acolo?

| uuueeeccc explică (pentru 220V):

Ca sa emigrezi acolo e mai greu de unul singur. Daca esti baiat iti poti gasi o fata acolo si in decurs de 1 an maxim pleci happy ( si invers daca esti fata ). Daca vrei sa pleci la munca si esti student poti pleca prin Work & Travel. Daca nu esti student si vrei sa pleci la munca si ai pana in 40 de ani poti pleca cu viza H2B happy.

| 220V a răspuns (pentru uuueeeccc):

Nu sunt student si nu cunosc pe nimeni acolo ca sa plec, deci din pacate nu o sa ajung niciodata acolo

| uuueeeccc explică (pentru 220V):

Poti pleca la munca daca vrei prin viza H2B 6 luni - si de acolo sa ceri ca vrei sa emigrezi ca e mai usor. Adira.ro se ocupa de asa ceva. bine mai sunt firme. Am o prietena care a plecat la munca 6 luni s-a intors dupa a plecat iar si nu s-a mai intors tongue. E mai bine asa cu munca, asa iti dai seama daca te poti adapta acolo sau nu big grin.

| 220V a răspuns (pentru uuueeeccc):

Mersi mult pentru informatia asta chiar as vrea sa ajung acolo si daca vrei sa mai tinem legatura sa te mai intreb cate ceva, poate ma mai poti ajuta cu niste informatii

| uuueeeccc explică (pentru 220V):

Da sigur ca da. te ajuta atata timp cat pot. big grin

| 220V a răspuns (pentru uuueeeccc):

Am citit acum acolo ca imi trebuie experienta, intr-un domeniu, nu prea am asa ceva, ce as putea sa fac? Prietena ta avea vreo experienta?

| uuueeeccc explică (pentru 220V):

Nu prea iti trebuie ca ei te ajuta sa-ti alegi cel mai bun loc de munca. poti sa fi ajutor de ospatar, ajutor in bucatarie, daca ai carnet de sofer e un atu, poti lucra la carat mobila. multi au plecat asa la munca. munca de acolo nu se compara cu asta de aici. e mult mai usor. cazarea o ai asigurata. o sa ai si colegi romani. faceti excursii de tot felul. la noi se rezolva imediat cu experientawinking.

| 220V a răspuns (pentru uuueeeccc):

Ce fain asa, mie nu imi trebuie decat bani de drum, nu? Ai ceva prin care sa vorbim mai usor, mess, facebook, etc? Chiar mi-as dori sa plec si asa vorbim mai usor

| uuueeeccc explică (pentru 220V):

Ti-am tr un mesaj sau 2 chiar big grin vezi daca ai primit big grin

| uuueeeccc explică:

Nu e scumpa laughing))

| uuueeeccc explică:

Plec eu miercuri laughing) daca vrei iti aduc eu ceva laughing))

| uuueeeccc explică:

Clar laughing