| PandaGirl98 a întrebat:

Poate cineva sa imi spuna, va rog, care sunt actele necesare pentru a pleca dintr-o tara membra a UE in SUA? Ma refer la o perioada limitata, de cateva luni in conditiile in care exista o persoana acolo care te asteapta.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Gasesti detalii si aici:
http://www.mae.ro/travel-conditions/3749

3 răspunsuri:
| DorinFranciuc23 a răspuns:

Daca eşti minor, trebuie sa ai. buletin/pasaport si procură pe o persoana care te insoteste, daca esti cu amandoi părintii iti trebuie doar buletin / pasaport
Daca esti major iti trebuie doar buletin!

| suntserios a răspuns (pentru DorinFranciuc23):

Sa te duci tu doar cu buletinul si fara viza in SUA

| BJK1903 a răspuns (pentru DorinFranciuc23):

Sa stii si tu ca in America de Nord/Sud ai nevoie de viza si mai sunt si alte tari in care ai nevoie de viza. Nu mai vorbii daca nu sti, cel mai bine. happy