| anonim_4396 a întrebat:

Poate cineva sa-mi spuna "va rog " cat costa un bilet de tren, din Gara de Nord bucuresti, pana in statiunea Mamaia?

Va multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Flaviius87 a răspuns:

Trenul nu merge pana in statiunea Mamaia...Dar din Constanta iei un autobuz de la gara si te duce pana la statiune.De la Bucuresti Nord pana la Constanta costa
Pret total: 41.8 RON
la clasa a 2 - cu acceleratul!
mai ulte info gasesti aici!

http://www.mersultrenurilor.ro/Ruta/Bucuresti_Nord/Constanta
dai click pe pret si iti afiseaza cat costa fiecare dintre trenuri!
Bafta! si vacanta placuta!

| brjr1 a răspuns:

Buna Marius, poti merge doar pana in Constanta cu trenul. De la gara din Constanta mai faci aproximativ 20 minute pana in Mamaia chiar si cu transport in comun (RATC). Cat costa biletul poti afla singur pe www.mersultrenurilor.ro, unde alegi tu daca vrei cu rezervare, daca este elev/ student etc. In principiu, la accelerat e cam 40 lei intreg, fara rezervare si la rapid cam 50 lei (la fel, intreg, fara rezervare). Distractie placuta la mare! :)