| florinalucica a întrebat:

Poate sa-mi spuna cineva cat ma coste drumul cu masina bucuresti-madrid? masina mea consuma 6%

Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

Pe relaţia Romania-Serbia-Croaţia-Slovenia-Italia-Franţa-Spania sunt 3195 km, asta înseamnă cam 190 litri, respectiv 1.050 de RON (10 milioane cincisute de mii) dar ai de luat vignete în aproape toate ţările la 10-15 euro bucata, sau, pe relaţia Romania-Ungaria-Austria-Germania-Franţa-Spania sunt 3600 km adică 214 litri, respectiv 1170 RON (11 milioane şapte sute de mii) dar vigneta de ungaria e 6 euro, aia de Austria 7, 90 euro, pe Germania nu ai vignetă deloc, iar pe Franţa la fel, dacă mergi pe naţionale...

3 răspunsuri:
| miki13 a răspuns:

3022km(41 ore) deci te cost in jur de 9-10 milioane.

| florinalucica explică (pentru miki13):

Pot sa calculez si eu cat ma costa motorina.ma intereseaza cat costa in total cu taxe de drum, etc. vreau un raspuns de la cineva care a mai facut druml asta si stie concret.

| picardromanu a răspuns:

Costs 537.06 EUR
Toll 158.43 EUR | Petrol 352.63 EUR | Road tax EUR
Time 33h47 wich 26h13on motorways
Distance3368 kmwich 2861 kmon motorways