| anonim_4396 a întrebat:

Poimaine plec cu avionul wizzair in romania as vrea sa stiu ce pot sa pun in bagajul de mana sau in poseta mea as vrea sa imi pun. jeleuri, haine, telefonul, camera web...

6 răspunsuri:
| cmm a răspuns:

Da, ce ai scris poti pune, fara lichide, de orice fel, cu ruj, crema fara ambalaj metalic sau aluminiu poti trece, cu mancare solida, ex. sandwish, banane, mere, ciocolata, fara brichete, briceag, forfecuţă, deo, dar daca vrei apa iei din avion ca are acelasi pret ca in aeroport

| Betty a răspuns:

Da... le poti pune dar nu ai voie cu apa, machiaj, ruj si tot felul de chestii in care poti pune exploziv sau cevalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Am si eu o intrebare: pot sa-mi iau haine, placa de par, parfumul in bagajul de mana?

| damonsalvatorecnog a răspuns:

Si eu am fost cu wizzair, dqr e o companie cam neserioasa.Nu mi s-a spus ce am voie sa pun in bagajul de mana.Ai permisiunea la o pasta de dinti, periuta de dinti, suc cumparat de la ei din aeroport ca e mai scump etc

| bibanu10 a răspuns:

Am 14 zboruri la activ cu wizzair...in bagajul de mana nu ai voie cu lucru ascutite ex.forfecute cutie lame etc.nu ai voie cu recipiente cu lichid in ele mai mari de 50 ml ex.parfum deo spary etc. ce e sub 50 ml punele intr-o punga de plstic cu fermoar ex.ruj pasta de dinti farduri etc. fara laptop daca ai pune-l in geanta lui originala, in rest cam ce vrei u...