| Udrescu_Gheorghe_1998 a întrebat:

Pot iesi din tara daca sunt minor?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da,cu acordul scris al parintilor.Prin procura la notar si incredintarea ta unei persoane majore cu care iesi din tara.

| Udrescu_Gheorghe_1998 explică (pentru darrio2007):

Daca am semnatura ambilor parinti pot iesi din tara fara o persoana majora?

| darrio2007 a răspuns (pentru Udrescu_Gheorghe_1998):

Din cate stiu, nu.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu poti. Trebuie sa fii insotit de o persoana majora care sa aiba imputernicire natoriala semanata de parinti (tutorii legali). Daca parintii sunt casatoriti trebuie sa fie amandoi. Daca sunt divortati numai cel in grija caruia esti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De capul tau asa nu

| vladionut94 a răspuns:

Nu happy iti trebuie semnatura parintilor

| Udrescu_Gheorghe_1998 explică (pentru vladionut94):

Daca am semnatura ambilor parinti, pot iesi fara o persoana majora?

Răspuns utilizator avertizat
| Udrescu_Gheorghe_1998 explică:

Daca am semnatura ambilor parinti pot iesi fara o persoana majora?