| AndreeaDeeaDs a întrebat:

Pot sa ies din tara doar cu pașaportul? În caz ca am uitat buletinul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate fara nici o problema, pasaportul in termen de valabilitate este principalul act pentru calatorii in strainatate.
Sa te informezi daca tara unde vrei sa mergi nu cere viza, avand in vedere ca nu este nevoie de viza doar pentru tarile din UE si alte cateva, pentru restul este nevoie de viza.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam asta e scopul pasaportului.

| mihai69 a răspuns:

Desigur.

| JicaContra a răspuns:

In afara UE daca arati buletinul te intreaba ce e aia!
strainezu' nu stie nici romana nici ce aia buletin, si nici nu il intereseaza

pasaportul pentru asta e facut, sa iesi din tara cu el

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Sigur ca da. Cartea de identitate inlocuieste pasaportul in interiorul UE (+ alte cateva state non-UE vecine) nu invers.

| Dima_Alin_1998 a răspuns:

Da, poti.