| gsilver a întrebat:

Pot sa ma duc in vacanta la Bulgari daca mi-am pierdut buletinul? pot trece granita? Cu o copie sau un certificat de nastere?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti trece granita fara un act de identitate valabil, in original, respectiv carte de identitate sau pasaport.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poți decat cu actul in original, carte de identitate, pașaport sau titlu de calatorir de la ambasada in caz ca esti in afara tarii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți.

| mihai69 a răspuns:

1. da.
2. da.
3. nu.
Addenda, pentru 1 & 2: numai dacă ai un pașaport valabil.

| Alexandrionelu a răspuns:

Nu poți, dar dacă te grăbești, și cum pentru a îți face alt buletin dureaza mult, poți sa îți faci pașaport in regim de urgenta pe baza certificatului de naștere.
Cel puțin eu asa am făcut în urma cu vreo 4 ani, sper sa se mai poată. Succes!

| Alicezzz a răspuns:

Nu!

| LuluOneMillion a răspuns:

Nu poti.