| EX a întrebat:

Pot sa plec singur cu avionul in Italia daca am 16 ani?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Da, poti, dar e foarte scump!

| Popescu_Roxana_1990 a răspuns:

Da,peste 16 ani, am vazut si pe un Suite ca spun daca ai peste 16 ani poti dar plătesti o taxa suplimentară

| cocolate a răspuns:

Nu-i imposibil, dar trebuie sa depui multi bani, supraveghere

| pricinocirina a răspuns:

Nu nu poti pleca deoarece nai 18 ani, numaidecit trebuie sa pleci cu cineva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat ai o declaratie la notar de la ambii parinti cum ca ai voie sa parasesti tara si un insotitor major (care poate fi chiar si unul din membrii echipajului) poti pleca

| alessia5158 a răspuns:

Nu poti iesi din Romania decat daca ai o declaratie notariala semnata de ambii parinti. Vezi conditiile si modelul declaratiei in "conditii de calatorie_>cetateni romani minori " pe site-ul politiei de frontiera:http://www.politiadefrontiera.ro/