| anonim_4396 a întrebat:

Preferati muntele sau marea? de ce? eu una prefer marea, pentru ca acolo am trait cele mai tari senzatii(mai ales vara trecuta, cand am fost "catapultata de la inaltime in apa, noroc ca aveam vesta de salvare, pentru ca m-am dus la fund si vesta m-a ridicat). eu de cand eram mica am iubit marea. voi ce preferati?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Clar muntele, iti rezerva mult mai multe surprize, inghesuiala e inexistenta, linistea e totala, aerul e nemaipomenit iar apa nu mai vorbesc...
Binenteles ca trebuie sa vezi si odata in viata marea ca sa poti face difereenta.

16 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Marea e mult mai romantica, muntele este insa mai sportiv si mai atractiv. Acum depinde de situatie si de starea de spirit pe care o ai. Daca esti intr-un moment de depresie sau nervi in niciun caz nu te duci la mare unde toti sunt fericiti si se iubesc in jurul tau mai bine iti toci nervii facand trasee si admirand peisaje extraordinare sau daca e iarna schiul sigur iti va topi energia.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Iubesc muntele atat vara cat si iarna, aerul curat, nevoia de miscare, placerea de a te afla in padure si de-a sta in preajma, escaladand crestele montane.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Prefer muntele. Este deosebit, ai întotdeauna o provocare, e aerul curat, e linişte, eşti mai aproape de natură şi de tine însuţi.
La mare nu am mai fost de câtiva ani pentru că mi s-ar întoarce stomacul pe dos de la mirosurile care o înconjoară şi e foarte aglomerat. Prefer un lac la munte.
Din păcate am fost doar la noi la mare. Poate dacă aş merge în altă parte ar putea să-mi placă, dar aici mi se pare imposibil.

| Piscotel a răspuns:

Eu prefer marea ca si tine. Imi place sa inot(e sportul meu preferat si il practic cu placere doar la mare, nu in bazin), imi place soarele si cum arata pielea mea bronzata (chiar daca soarele imbatraneste pielea, nimeni nu ma poate convinge sa nu stau pe plaja), imi place sa ma dau cu toate nebuniile alea gen banana, sky jet.

Iubesc marea de cand aveam 1 an, chiar daca nu-mi aduc eu aminte, imi amintesc parintiihee hee

| Zambete89 a răspuns:

Pff eu marea prefer :p nu am fost decat o data la munte :p si de cand aveam un an si 7-8 luni ma duceau parintii mei la mare tongue si iti zic ceva: eu cand m-am nascut aveam o pata ciudata pe spate si urata si cand am fost prima oara la mare mi s-a vindecat putin, apoi in al doilea an la fel, si in al treilea an a disparut pata :p deci e mai bine la mare sa mori de cald decat la munte sa mori d frig :p

nony
| nony a răspuns:

Nimic nu se compara cu muntele.Muntele reprezinta o minune a naturii care nu inceteaza sa te uimeasca.Se vedea adevarata forta a planetei, se vede adevarata frumusete.
Muntele rulzzz happy

| naty_3185 a răspuns:

Muntele! atmosfera nu se compara cu cea de la mare!
mai frumos este la munte de 100. 000 de ori! vezi peisaje, pe care nu le-ai vazut niciodata, si cand te duci la munte, locurile difera, dar la mare, vezi acelasi peisaj mereu!

| m4them4tic a răspuns:

Depinde de sezonul in care ne aflam, vara-mare iar iarna-munte. Pot spune insa ca iubesc sa schiez pe zapada, la munte.
Un lucru bun la munte e ca nu prea intalnesti rromi asa cum se intampla vara la mare, unde dai de ei la tot pasul.La munte nu e foarte mare aglomeratie(doar pe unele partii, dar gasesti loc), aerul e mai curat, bronzul de munte e mai sanatos.La mare pe timpul zilei ajungi sa te plictisesti pe plaja, stand foarte mult la soare(probabil ca te poti alege si cu vreun cancer de piele).

| Summer Memories a răspuns:

Pai prefer muntele pentru ca am marea aproape si m-am saturat.In schimb la munte merg mai rar happy

| irina222 a răspuns:

Prefer muntele, pentru ca este mai linistit, mai relaxanthappy.
si la mare este frumos, dar este foarte clad si multa aglomeratie.

| DiannaDi a răspuns:

Mareaaaaa! big grin

| alex:) a răspuns:

Eu unu prefer marea ai o senzatie faina mai ales cand mergi cu ochelari pe sub apa

| Against a răspuns:

MArea, pentru ca nu suport frigul, in schimb ador caldura, apa..si soarele love struck

| Kidu a răspuns:

De s-ar putea contopi marea cu muntele, ar fi super intr-un felsmug[deci, imi plac amandoua la fel de mult]
Ehee, vise, viseday dreaming

| BuBuLyNa a răspuns:

Marea e superba si mai ales in Delta Dunarii, unde am fost asta vara e loc si pentru plaja si baie(fetele) si loc pentru pescuit(baieti)

| dania2698 a răspuns:

Marea.sincer,nu am fost niciodata la munte dar la mare am fost si mie imi place foarte mult datorita faptului ca mie imi place sa inotwinking