| Panteraa a întrebat:

Prietenul meu a luat doua bilete de la wizz. Problema este ca banii i-a tras, dar rezervările s-au șters din aplicație. Când i-a tras banii în aplicația de la banca scria merchant vaucher WizzAir. El s-a gândit ca e un vaucher ceva, dar cand scrie codul ii zice ca ii invalid. Știe cineva ce poate fi toată treaba asta? Bani luati, rezervările s-au șters și nu se mai găsesc. A sunat la ei, dar nu răspunde nimeni.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu cred ca nu raspunde nimeni, au serviciu clienti permanent.
Sa incerce sa intre in contul WizzAir, de acolo poate descarca rezervarile in format PDF.
Le tipareste pe o imprimanta laser si le foloseste la check-in.

| mihai69 a răspuns:

Biletele au fost cumpărate de pe s@itul WizzAir, sau de la vreo agenție?
Că am vaga impresie că a doua variantă este cea corectă.
Trimite o sesizare la ANPC dacă nu reușiți să o rezolvați la telefon sau mail.