| anonim_4396 a întrebat:

RAY-ule, infloresc magnoliile in Timisoara in aceasta perioada? In ce stadiu sunt?

Dar in alte zone ale tarii, incep sa inverzeasca pomii? M-am cam saturat de iarna asta.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vine oricum.
Bucură-te de fiecare zi, așa cum este ea.
Acolo unde nu plouă și nu ninge e deșert.

| Iote a răspuns (pentru sadrian46):

Vine, vine in iunie, stiu asta. Vreau mai devreme.

| sadrian46 a răspuns (pentru Iote):

Eu de obicei vreau ceva când se poate.
Astfel economisesc energie ca să fac ce vreau în zonele unde am eu acces, putere și nevoie de a face ceva.

| Catrice a răspuns:

Acum 2 minute ziceau, a TV de precipitații mixte în țară (ploaie+ninsoare)...
Dar da, au inflorit crizantemele, lăcrămioarele, garofitele, liliacul, floricelele rolling on the floor

| Iote a răspuns (pentru Catrice):

Da, crizantemele de toamna. Explicabil la vremea de afara.
Dar macar stii unde este Timisoara si ce clima are?

| Catrice a răspuns (pentru Iote):

Normal ca știu. laughing
BTW, it was a joke.

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Aici ai facut nunta?