| zuzukaeu a întrebat:

RECOMANDA:IN CE ORAS LOCUITI SI CE AR FI FRUMOS DE VIZITAT IN ORASUL VOSTRU SAU IN IMPREJURIMI?

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

Piatra Neamt...prin imprejurimi poti vedea Cheile Bicazului, Lacul Rosu, Muntele Ceahlau, Cetatea Neamtului, manastiri nu mai zic pentru ca sunt prea multe (Voronet!) etc etc...sunt multe de vazut, dar si orasul in sine este f frumos...telegondola, partie de schi, plus ca este inconjurat numai de munti din toate partile... ce sa mai..."perla Moldovei" happy

15 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Bucuresti- Casa Poporului, Parcul Herastrau, Palatul Cotroceni, Muzeul de Istorie, Muzeul Militar, Muzeul Antipa, Gradina Zoologica, Gradina Botanica, Muzeul Satului si nu in ultimul rand Mall-urilelaughing

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Bucuresti. Cel mai mult imi plac Muzeul National de Istorie, Curtea Veche si gradina Cismigiu.

| LuS[z] a răspuns:

Targoviste. poti vizita turnul Chindia gradina zoologica te poti plimba in parcul mitropoliei sau in parcul chindia unde poti vedea lacul Chindia.si mai sunt si altele...doar ac nu iti mai zic ca sa vii si sa le descoperi tu!winking

mlm
| mlm a răspuns:

Iasi:Catedrala Mitropolitana Sfanta Paraschieva, Palatul culturii (400 camere de vizitat), Gradina Botanica, Teiul lui Eminescu, Plopii fara sot, Bojdeuca lui Ion Creanga, Muzeul de Stiinte Naturale.

| psiholoaga a răspuns:

Orasul meu natal este Giurgiu. Recomand Parcul Alei, ruinele Cetatii lui Mircea cel Batran, Portul la Dunare, muzeul de istorie. Singurul de altfel.

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Timisoara ---> Catedrala Ortodoxa - vis-a-vis de cladirea Operei, Domul Romano-Catolic, Palatul Baroc, Sinagoga din Cetate, Piata Victoriei sau Piata Operei - aflata in centrul orasului, Piata Unirii, Piata Maria - locul de unde a inceput Revolutia, Fabrica de bere Timisoareana, gradina Zoologica.

| daii a răspuns:

Brasov- Bran(Castelul Bran), Rasnov(Cetatea Rasnov), Piatra Craiului, Bucegi, Poiana Brasov

Bula
| Bula a răspuns:

Locuiesc in Cluj, un oras care are o istorie mareata, monumente incepand din sec. XIII si in ultima vreme este mai curat ca Roma sau Paris! Si aproape toate drumurile asfaltate, aproape fara gropi! (Ttic celor din capitala si alte orase tongue ).
In apropiere sunt zone montane f. frumoase (Muntii Apuseni, Cheile Turzii, Valea Ariesului etc), dar si drumul spre ele este splendid, mai ales daca-l parcurgi pe jos, cand e vreme frumoasa.
Acorda-ti vreme de un concediu si vei avea ce vedea!

mira
| mira a răspuns:

Bucuresti.Ateneul Roman.Personal nu ma satur sa-l admir.

| zuzukaeu explică:

Piatra neamt este un oras foarte frumos, am vizitat si cheile bicazului si lacul rosu, am ramas impresionata de frumusetile naturii si de acea zona super frumoasa, sper din suflet ca vara aceasta sa ajung iarsi acolo(mi-as dori f mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sibiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buzau, nu stau in orasul buzau dar este locul unde sau nascut parintii mei.nu este un oras mare, are o groaza de gropi, strazile miros a mucegai, cartierele tip comunist contrasteaza cu vilele celor parveniti, dar va recomand parcul CRANG care este rezervatie naturala si unul dintre cele mai mari parcuri din romania, muzeul(dealtfel singurul) si vulcanii norososi care sunt la aproximativ 20 km de oras

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PAI EU LOCUIESC INTR-UN ORAS NUMIT "LUPENI"DIN JUDETUL HD. CREDEMA DAK VEI VENI AICI AI CE SA VIZITEZI... POTI MERGE IN:STARAJA, PE MUNTE, IN RETEZAT...MULTE LOCURI...

| Adry a răspuns:

Cand vii in Alexandria ma vizitezi pe mine big grin si gata, ce altceva mai vrei?

| sufletel13 a răspuns:

Pai si sibiu e un oras frumos daca ai vrea hai is multe chestii de vizitat dar mai bine te las pe tine sa vezi cu ochii taibig grin