| Sunshine123 a întrebat:

Repedeeee ajutati-ma plec cu avionul si nu.stiu cu ce sa cantaresc bagajul de cala ca sa stiu exact cat are. Cantarul. electronic pentru kg e bun?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Există cântare de mână electronice numai bune pentru asta.
Îl poți cântări și pe un cântar corporal, desigur. Sau la aeroport, când îți face primirea valizei la check-in. Doar că acolo e mai complicat să scoți ceva din el ca să mai reduci din greutate, să nu treacă de ceea ce ai plătit.

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Depinde de cantar. Cantarele electronice de bucătărie nu măsoară greutati mai mari de 5 kg, cantarele pentru greutatea corporala nu măsoară greutăți mai mici de 5 kg.
Oricum bagajul nu se poate așeza corect pe acel cantar. Deci trebuie sa te cântărești tu, cu și fără bagaj in mana. Diferența dintre greutățile obținute va fi greutatea bagajului.

| Itanul a răspuns:

Greutatea in ce se masoara?