| Reinkaos a întrebat:

Romania the "Land of choice"?

6 răspunsuri:
| Adyr0 a răspuns:

Daca vrei sa mori mai repede atunci da Romania e Land of choice.

| bOse a răspuns:

Deci hai sa iti zic eu cum e rromania, chestia asta ( nu e tara ) e ca in filmul ala book of eli. intelegi?

| pac2oo6 a răspuns:

Choice ce? ca nu ai ce, mai bine pleci asta choice

| Bacemi a răspuns:

Alegere nu avem. Romania nu poate fi intitulata astfel. In Romania ni se impune direct sau indirect o cale. Eu i-as spune : Romania - The Land Of Ownage. Pentru ca suntem niste sclavi ai unei perioade de tranzitie ce pare sa tina o viata intreaga. Astfel nu avem parte nici de lucrurile bune ce au fost candva si nici de lucrurile bune ce puteau fi.

| Adredemesconf a răspuns:

Choice total.

| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Da.Pentru ca turistii straini fac nazuri la noi in tara dar cand se intorc din concediu povestesc tuturor cat de frumos a fost in Romania. Da, pentru ca avem mare, munte, delta, campie, deal, toate intr-un singur loc. Iar tara asta de care vorbim nu e Germania sau Franta sau Anglia sau pe unde mai vreti voi sa emigrati. E Romania. Cei care aveti ceva cu tara asta, am si eu o intrebare:cat ati vizitat din ea? Oare nu tot oamenii strica tot ce e frumos? Pentru ca avem viata grea pe care o avem, asta nu ne da dreptul sa aducem atatea acuze la adresa tarii.Si ar mai fi o intrebare:daca ati fi fost in Albania si ati fi vazut cum cad bombele pe casa ta, pe munca ta, si ai fi fost NEVOIT sa pleci de acolo, ar fi fost mai bine? Toti albanezii pe care ii cunosc isi lauda tara si le e dor de tara lor.Noi trebuie sa aruncam cu noroi in ea.Si sa spunem prin cele strainataturi ca nu suntem romani.Rusine!