| anonim_4396 a întrebat:

Sa presupunem ca ai dori sa petreci cateva zile departe de oras si te-ai refugia undeva departe," pe un picior de plai, pe o gura de rai ", la o pensiune bineinteles. Ce ai dori sa gasesti acolo, ce ai dori sa faci acolo ca sa nu te plictisesti totusi? ( in afara de mancat, dormit si vizitat imprejurimi )

Răspuns Câştigător
| Klepto a răspuns:

In primul rand liniste, jungla de beton este deja prea zgomotoasa chiar si fara manele.
Un traseu cat de cat frumos prin padure de preferabil.
Niste activitati mai linistitoare, ca si culesul de mere sau o degustare de vin.
Sa n-am semnal la telefon si sa nu vad un fax.
Un loc, parc, pajiste, luminis boem cu niste mese de picnic.

Am tras o fantasma de mini vacanta demna de filmele SF, ca asa ceva nu gasesti un Romania, sau daca exista nimeni nu spune ca tin pentru ei locul asta.Inca oleaca si-mi descrieam vacanta de vis la o vinarie din Bordeaux.

9 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Buna! Mi-ar placea sa fie undeva la munte, pe timp de vara.Mi-ar placea sa existe si un centru de echitatie, sa pot calari cand mi se face pofta.De asemenea, mi-ar placea sa existe si ceva muzee de vizitat.Sau o gradina zoologica.Si multa,multa verdeata, soare, aer curat si cer senin.

| Dumnezău a răspuns:

Minibar.Betie.Sa le am pe-astea doua si nu-mi mai trebuie nici mere coapte.Nici n-o sa ma plictisesc, pentru ca n-o sa mai am notiunea timpului de niciun fel.

| MenInShadow a răspuns:

Cel mai mult mi-ar placea linistea. Sa fie oameni linistiti, care sa mentina liniste, nu cocalari care sa vina sa asculte manele...
Apoi, as prefera sa ma pot relaxa, pe o pajiste, unde se vad 2-3 pomi, intr-o zi cu soare...
Asta vreau eu sa gasesc acolo, liniste, pace, sa pot sa ma relaxez, sa ma destresez, si sa fie si multe animale, asa m-as distrahappy Sa pot sa scap de masinile "urlatoare" ale orasului, si sa ma scol dimineata din cantatul cocosuluiwinking

| VivianKorea a răspuns:

Sa ma uit la filme coreene,

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

@Klepto, acest loc exista... si te asigur ca nu ai semnal la telefon :
http://www.muddyland.com/blog/ro/wp-content/uploads/2011/05/dscn1066mic.jpg

Cu siguranta sunt foarte multe astfel de locusoare in Romania, trebuie doar sa cutreieri :)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As vrea sa gasesc natura verde, copaci cu bariere de apa si cer albastru in contrastul frunzelor.day dreaming Sunete necunoscute ce intra in armonie cu vibratiile mintii, aer curat...la doi metri:
ciobani ce se bat pe o sticla de vodka, sobolanii iti mananca din cosul de picnik, tantari, tractoare si drujbe, mafioti ce sapa o groapa pentru un cadavru...nuu, mai bine ma bag intre ziduri si stau intr-o camera atifonata.

| Hombre a răspuns:

Sa te gaseasc pe tine si sa ne jucam de-a mama si tata intr-un loc plin de verdeata si boscheti purtand costumele lui Adam si Eva fara sarpe, pacate si bla, bla, bla si dupa ce batem putineiul bine untul si celelate rezultate le dăm la ăstia care pleaca cica sa viziteze muzee, gradini zoologice, sa vada filme, si alte cocleţuri.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Hombre, aveam pretentii de la tine! Chiar asa, te mai complici cu niste frunze? Ntz.ntz.ntz

P.S. Priviti cat de romantic este, si-ar rupe si o coasta pentru mine laughing

| Hombre a răspuns:

Sunt un cavaler prin excelenta draga mea, nici un sacrificiu nu este suficient de mare pentru partea ascunsa de sub frunza. laughing