| konon a întrebat:

Sal TPU. Am 17 ani sunt inca minor, eu locuiesc in Germania si vreau sa ma intorc in tara. Ma pot intoarce singur?

3 răspunsuri:
| AndreiSerban1993 a răspuns:

Doar daca ai procura de la parinti, facuta la notar si un tutore legal (unchi, matusa, bunici etc)

| Antonia_Anto_1992 a răspuns:

Daca singur te-ai dus, poate te poti intoarce tot singur, dar tinand cont ca esti minor(nu conteaza ca esti responsabil) nu poti traversa o tara fara un adult, sper ca te-am ajutat.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, te poti intoarce singur, obligatoriu trebuie sa ai un act de identitate valabil, respectiv carte de identitate, pasaport sau titlu de calatorie.