| KazakZtan a întrebat:

Sall. ca sa te cazezi la un hotel trebuie neaparat sa ai 18 ani fiind ca eu cu mai multi prieteni vrem sa plecam la munte.suntem vreo 25 da nu ar e nici un 18 ani laughing si nu stiam daca e nevoie neaparat de asta am pus intrebarea happy

3 răspunsuri:
| FlorinnD a răspuns:

Sal.daca o sa vada 25 de oameni intrand pe usa categoric o sa iti ceara.ori receptionerul ori managerul.acum depinde.suna la hotelul la care vrei sa te cazezi si fa o intrebare, ca sa stii ce e de facut
Cred ca vei gasi hotel care sa va cazeze pe toti chiar daca sunteti -18
Hai Noroc!

| ASIGURATORUL a răspuns:

De regula la receptiile hotelurilor se solicita CI al celui care face rezervarea camerei. Oricum ar fi cert este ca trebuie ca toti colegii tai sa aiba CI, adica sa aiba 14 ani impliniti.Cu siguranta va veti descurca ca sunteti destepti. Distractie placuta!

| dacia63 a răspuns:

BUNA,In tarile din comunitatea europeana, pot fi cazati si minori (neinsotiti de parinti) la hoteluri cu conditia sa aiba acceptul parintilor( fotocopie dupa documentele lor si o autorizare scrisa si semnata specificand si un numar de telefon- pentru a autoriza hotelul sa dea cazare fiului sau fiilor). Distractie placuta!