| Albert9928 a întrebat:

Sallut sunt in Anglia de 3 ani si am pasaportul expirat si vreau sa va intreb daca pot sa ma intorc pentru o mini vacanta cu pasaportul expirat si ce acte mai intrebuie. Dau funda happy

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti calatori cu pasaportul expirat. Daca ai carte de identitate o poti folosi pe aceasta. In caz contrar te duci la Ambasada si soliciti un titlu de calatorie.

| Albert9928 explică (pentru Ioandelasal):

Si imi trebuie ambii parinti pentru a cere o foaie pentru calatori in Romania sami reinou pasaportul?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Albert9928):

Daca esti minor trebuie sa mergi cu un parinte. Un pasaport nou dureaza mult sa-l faci prin ambasada.

| GrumpyGirl a răspuns:

Nu poti. Trebuie sa ai pasaport

| Alexandru_Purtan_1988 a răspuns:

Poti face o cerere acolo la pasapoarte cum ca trebuie sa ajungi de urgenta in Romania(deces in familie sau si mai bine... pentru reinnoirea pasaportului)

| Albert9928 explică (pentru Alexandru_Purtan_1988):

Oare imi trebuie foaie consolara?