| anonim_4396 a întrebat:

Saltare TPU as vrea sa va intreb daca puteti sa imi dati detalii concrete espre europa parca din Germania pentru ca vreau sa merg fara sa ratacesc de colo colo unde vad cu ochii(adica ce e mai fain pe acolo)laughing)

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| secretdiscret00 a răspuns:

Un oras medieval, foarte frumos este Regesburg, situat in centrul Bavariei de-a lungul Dunarii. Aici sunt forte multe de vizitat: Primul pod de piatra peste Dunare - Steinere Brucke, construit intre anii 1135-1146;
Catedrala Domul Sf. Petru care este IMPRESIONANTA si multe altele sunt de vazut. Preturile sunt acceptabile iar daca stii putina engleza in cazul in care nu sti germana te vei descurca negresit. Daca petreci mai multe zile acolo si vei circula cu autobuzul cumpara bilet saptamanal. Va fi o vacanta de neuitat! Calatorie placuta!