| anonim_4396 a întrebat:

Salu.Cat timp fac din gara Constanta pana in eforie Nord.Ma refer ca si timp dar si distanta.Cam cat mi-ar lua un taxi?

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Distanta e mica, sunt 4 statii (Agigea, Agigea Ecluza, Eforie Sud, Eforie nord). Faci cam 25 de minute. Ai in intervalul orar 12-16 nu mai putin de 3 trenuri. cu taxiul ar costa undeva la 70 ron pe timpul zilei, mai mult noaptea. Nu recomand taxiurile pentru ca sunt foarte multi ''rechini'' la mare. Eu a trebuit sa platesc 150 de ron venind dimineata din Costinesti in Eforie Nord iar distanta e cam aceeasi.

5 răspunsuri:
| AwanderingLove a răspuns:

Sunt 14 km si ti-ar lua in jur de 1milion 1 million jumate

| AwanderingLove a răspuns (pentru AwanderingLove):

Daca mergi u o viteza medie de 47km pe ora ajungi cam in 18-20 de mnute

| alexutzy23 a răspuns (pentru AwanderingLove):

E imposibil sa coste atat. avand in vedere ca km costa pana in 2 lei ziua. costa maxim undeva la 50 de lei maxim.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru AwanderingLove):

Inca nu am auzit taxiuri care sa taxeze cu peste 7 ron km, asa ca mai scade din milionul ala

| AwanderingLove a răspuns (pentru alexutzy23):

Am luat eu taxiu din gara cam vreo 5-6 km si am platit 40 de lei fara bacsis. bine toti fura nu merge niciu-nu pe tarif normal toti au maimuta la aparat