|

Salut .againhappy! cine ma poate informa si pe minehappype 13 iulie vin in romaniahappysi as vrea sa stiu la ce ora pleaca un tren din bucuresti nord catre barlad.vaslui...dupa ora 17.00! si inca ceva... daca ajung la limita si ma urc in tren fara sa stau la coada la bilete. pot sa-mi iau bilet in tren fara sa-mi faca scandal nasii? tnxhappy

15 Raportează Evaluează
15 răspunsuri:
| a răspuns:

La asta vei ajunge fara probleme si poti sa-ti iei si bilet :
R 663 Bucuresti Nord 23:00 - Ploiesti Sud 23:42 - Buzau 0:47 - Rimnicu Sarat 1:25 - Focsani 2:03 - Tecuci 2:56 - Birlad 3:50 - Crasna 4:28 - Vaslui 4:50 - Birnova 5:33 - Nicolina 5:48 - Iasi 6:00 -
Mai exista si acesta dar trebuie sa-ti iei bilet din gara in trenu nu se poate... amenzile sunt usturatoare (vezi ca acesta e mai scump : Inter city 561 Bucuresti Nord 17:50 - Ploiesti Sud 18:33 - Buzau 19:35 - Focsani 20:42 - Tecuci Nord hc 21:30 - Birlad 22:04 - Vaslui 22:58 - Nicolina 23:48 - Iasi 23:58 -

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

De la aeroport poti sa iei un taxi sau un Express(780)-1 calatorie 3, 5 lei, ca sa ajungi mai repede in gara. Sper sa ajungi la timp!

| a răspuns:

Am uitat... Expressul opreste atat la Aeroportul Otopeni cat si vis-a-vis de Aeroportul Baneasa.

| a răspuns:

Da, 780 opreste la Aeropotul Otopeni, merge pe DN1 si are statie si la Aeroportul Baneasa(traversezi pe la trecerea de pietoni si dai direct in statie).
Intra pe www.ratb.ro si afli exact ce ai nevoie(interval/pret calatorie etc)

| a răspuns:

Esti din Barlad?

| a răspuns:

Www.infofer.ro Si daca tot vii in tara, presupun ca-ti permiti un taxi pana la gara daca esti in criza de timp; uita-te insa la tarif intai, taximetria in capitala e hotie curata;)

| a răspuns:

Draga mikiscene, de ce dramatizezi situatia? Ti-am indicat faptul ca decat sa te incurci cu R. A. T. B.-ul prin Bucuresti, e de preferat sa iei un taxi; din postul tau reiese c-ai fi si-n criza de timp, deci ce crezi convenabil sa iei un taxi? de moment de dai nu stiu cati bani la taxi, cativa ron pentru. a-ti usura si ajunge mai rapid acasa era prielnic. Daca tu ma iei pe mine cu expresii sa vad cand o sa am eu banii mei, cand eu am vrut sa te ajut si ti-am atras atentia unui fapt ( chiar daca probabil. il stiai ), asta nu inseamna sa-ti etalezi tu ironiile, fiindca eu am vrut sa-ti fiu de ajutor; pentru asta, probabil nu-ti voi mai raspunde de acum incolo, daca nu stii sa te comporti si faci din tantar armasar

| a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa inchiriei o masina, este mult mai comod si asa nu risti sa pierzi trenurile.

| explică:

Tnx a lot....prefer sa platesc mai scump decat sa fac companie aurolacilor in trenlaughingla 3 dimineata

| explică:

As putea si asa. dar nu-mi convine sa inchiriez o masina si sa o tin o saptamana avand in vedere ca acasa fratele meu are masina.si as putea sa o folosesc pe a lui daca am nevoie sa plec undeva...nu-s adrian minune sa arunc cu euro laughingel nu poate sa vina ca lucreaza...deci...trenul e solutia cea mai buna!

| explică:

Fratele meu lucreaza....in armata..si am zis totul...nu face ce vrea el niciodata!laughing

| explică:

Deci 780... face statie tot unde se opresc si celelalte autobuze? tnx

| explică:

Sunt din vaslui..fratele meu lucreaza in barladhappy

| explică:

Flav m-am ars deseori cu taximetristii astia din capitala noastra...si ce crezi ca daca vin dintr-o tara straina .aici ploua cu bani? nu draga.banii sunt tot munciti.si mai bine ii folosesc in alt scop decat sa platesc tiganii aia din fata aeroportului.plus ca nu esti niciodata in siguranta! si pot sa am bani sa ma enerveze as alege unmijloc de transport sigur...si ieftin daca e posibilitatea.nu m-a nascut mama in taxi sau masina! stii.ai sa vezi si tu cand ai sa ai banii tai munciti de tine ca te doare inima sa dai 30 euro(asa cer aia pana la gara de nord. daca esti norocos) pe o masina.cand poti sa te duci cu un bilet ratb...

| a răspuns:

Si atunci, daca fratele tau are masina, de ce nu ii spui sa vina sa te ia de la aeroport? este mult mai comod.