| GoguNebunu a întrebat:

Salut Airbus-ul de la TAROM A310 poate sa fac curse catre U.S? mai exact LGA pentru cei ce stiu codul de la aeroport.Mersi

Răspuns Câştigător
| dony89 a răspuns:

Are o autonomie de vreo 9600 KM, iar distanta intre Bucuresti si NYC este in jur de ~8000 KM (probabil un pic mai mare, in functie de coridoarele aeriene, etc.) Deci ar fi posibil, cel putin teoretic.

4 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

LGA e un aeroport intern, nu international. JFK e international.

La momentul de fata nu exista curse directe intre Romania si US.

| GoguNebunu explică (pentru Radu284):

Am intrebat daca poate nu daca exista.Multumesc!

| dony89 a răspuns (pentru GoguNebunu):

Are o autonomie de vreo 9600 KM, iar distanta intre Bucuresti si NYC este in jur de ~8000 KM (probabil un pic mai mare, in functie de coridoarele aeriene, etc.) Deci ar fi posibil, cel putin teoretic.

| dony89 a răspuns:

Lax? los angeles international airport?
intre Bucuresti si La dist. e mult mai mare de 9600 km

| GoguNebunu explică (pentru dony89):

Si atunci cum a ajuns aeronava prezidentiala in Washington? A310?